SIAD MEDDELER
SIAD MEDDELER

SIAD MEDDELER  Præsenteret her 9. September 2009

SIAD kan nu afsløre listen over de 41 landsforrædere som har tilladt byggeriet af en stor-moske i København.

Byggeriet kan VÆRE finansieret af Narko-og alkoholsmugleri. Pengene kommer nemlig fra den Iranske revolutionsgarde, som er den virkelige magthaver i dagens Iran.

De 41 tillader nu på revolutionsgardens imamer kommer til at styre stor-moskeen i København.

For det første kan vi ikke Forstå i trossamfundet er blevet tilladt da manden opfordrer til jødehad, til drab på homoseksuelle, Forskelsbehandling på muslimer (de rene) og de vantro (de urene,) forskel på mænd og kvinder, Mænds ret til at sulte Deres koner ihjel Hvis de ikke MAKKER ret. Samtidig er det ikke tilladt at forlade den såkaldte religion, frafaldne skal dræbes ligeså Hurtigt som pilen forlader buen siger Koranen.

Kunne man forestille sig En anden forening eller trosretning i Danmark, der i Deres retningslinier bekendtgjorde dette, Såfremt man ønskede at forlade religionen eller foreningen, ville man blive slået ihjel? Det var der da ingen fornuftige mennesker der ville Finde sig i. Men ikke desto Mindre har den danske stat Godkendt de muslimske trossamfund.

Hvis læserne er ligeså vrede og bestyrtede som vi er, så lad   41-banden mærke jeres vrede. Ring og mail til forræderne.

SIAD opfordrer ikke til noget ulovligt, mænd. Nu er det vigtigt på den fløj, der skider på de danske værdier og det danske demokrati, nu også føler konsekvenser. Forklar de såkaldte politikere hvad du mener om dem.

Dansk Folkeparti var de Eneste der stemte Imod, husk det til kommunalvalget. Venstre undlod at Stemme (på nær én der stemte for), ikke på Grund af Selve moskeen, mænd p.gr.a. højden på den.

Anders Gravers  Besøg evt  http://www.siaddk.wordpress.com/

Her er forræderne af de danske værdier:

Socialdemokraterne:

Ritt Bjerregaard
Arbejde: Tlf. 3366 2200
Privat: Tlf. 3543 0897
ritt@kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Anne Vang
Mobil: 6010 1013
Anne_Vang@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Thor Buch Grønlykke
Tlf. mobil: 2760 1430
Thor_Groenlykke@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Johannes Nymark
Tlf. privat: 3616 8381
Mobil: 6010 1037
Johannes_Nymark@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Taner Yilmaz
Tlf. arbejde: 8256 5637
Mobil: 6010 1070
Tlf. privat: 3828 5565
Taner_Yilmaz@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Simon Strange
Mobil: 4094 3109
Simon_Strange@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Morten Westergaard
Tlf. arbejde: 7020 7232
Mobil: 2720 4043
Morten_Westergaard@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Anette Holst Christensen
Anette_Holst_Christensen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Jan Andreasen
Tlf privat: 3582 0330
Mobil: 6010 1044
Jan_Andreasen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Jesper Christensen
Tlf. privat: 3860 3067
Mobil: 2760 1429
Jesper_Christensen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Jakob Hougaard
Tlf. arbejde: 3366 2850
mailto:Jakob.Hougaard@bif.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Hamid El Mousti
Tlf. arbejde: 8256 5252
Tlf. privat: 3254 3147
Mobil: 4014 4892
Hamid_El_Mousti@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Mona Heiberg
Mobil: 2711 3760
Tlf. privat: 3555 0505
Mona_Heiberg@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Stig Ekman
Mobil: 2078 7088
E-mail: Stig@strecker-ekman.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Lise Thorsen

Lars Rasmussen
Tlf. Privat: 3022 0908
Mobil: 6010 1046
Lars_Rasmussen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Jens Nielsen
Mobil: 5072 8531
Tlf. arbejde: 3815 3453
Jens_Nielsen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Radikale:

Klaus Bondam
Tlf. arbejde: 3366 2626
E-mail: borgmesteren@tmf.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Monica Thon
Mobil: 6010 1021
Tlf. privat: 3315 8408
E-mail: Monica_Thon@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Katrina Feilberg
Mobil: 6010 1018
E-mail: Katrina_Feilberg@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Manu Sareen
Mobil: 2264 1605
E-mail: Manu_Sareen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Tina Bostrup
Tlf privat: 3966 4420
Tlf. arbejde: 3337 3325
Mobil 60 10 10 43
E-mail: Tina_Bostrup@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Konservative:

Mogens Lønborg
Tlf. arbejde: 3366 2380
borgmesteren@suf.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Peter Schlüter
Mobil: 60101026
E-mail: Peter_Schluter@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


SF

Bjarne Fey
Tlf. privat: 3297 9748
Tlf. arbejde: 5129 3708
E-mail: Bjarne_Fey@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Frank Hedegaard
Tlf 2344 1416
E-mail: Frank_Hedegaard@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Heinrich Metz
Mobil: 4081 7113
Priv. : 33212911

Ninna Thomsen
Tlf privat: 6093 0698
E-mail: Ninna_Thomsen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Signe Goldmann
Mobil: 6010 1032
E-mail: Signe_Goldmann@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Trine Schaltz
Telefon: 39696656/mobil: 22.145.616
E-mail: trineschaltz@hotmail.comDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Liste K Kbh.. Borgerrepræsentation

Majbritt Mamsen
Mobil: 2686 8488
E-mail: Majbritt_Mamsen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Liste U Kbh.. Borgerrepræsentation

Wallait Khan
Tlf. privat: 3537 7089
Mobil: 2637 1150
E-mail: Wallait_Khan@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Venstre

Martin Hirsch
Tlf: 38 71 08 02
Mobil: 26 22 08 02
E-mail: Martin_Hirsch@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Liste V (CD)

Louise Frevert
Tlf. arb 3337 5114
Tlf. privat 3543 7078
Mobil 4089 2876
louise_frevert@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Liste Æ Kbh.. Borgerrepræsentation

Jette Bergenholz Bautrup
Tlf. privat: 3258 1441
E-mail: Jette_Bergenholz_Bautrup@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den


Enhedslisten

Alian Mylius Thomsen
Mobil: 2143 8204
Tlf-privat: 3332 2108
E-mail:
Allan_Mylius_Thomsen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Jens Kjær Christensen
Mobil arbejde: 2169 2064
Tlf. privat: 3617 8716
Mobil: 6010 1039
E-mail:
Jens_Kjaer_Christensen@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Jette Gottlieb
Privat: 3257 3895
Mobil: 2098 3725
E-mail:
Jette_Gottlieb@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Mikkel Warming
Tlf. arbejde: 3366 2451
E-mail:
mailto:Mikkel.Warming@sof.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Morten Kabell
Mobil 2710 0292
E-mail:
Morten_kabell@br.kk.dkDenne e-mailadresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have Javascript aktiveret for at se den

Rikke Lauritzen
Mobil: 6010 1019
E-

Hvor mange af disse Politikere, har mon besøgt dette internet-leksikon om islam  www.islam-info.dk  Hvor velorienterede er de ???



http://www.siaddk.wordpress.com/


 
 
Jyllands-Posten
 
Anti-islamister foran Folketinget på fredag

Af KAARE SØRENSEN

Offentliggjort 26.08.09 kl. 21:53
 
Krig bliver planlagt i danske moskeer, siger anti-islamistisk gruppe, der har fået nej til demonstration foran moske. Fredag står de derfor foran Christiansborg.
 
Hvis København får en stormoske, så vil alle muslimer kunne kaldes til krig.

Sådan er udmeldingen fra den kendte nordjyske anti-islamistiske gruppe Stop Islamiseringen af Danmark (SIAD) på gruppens egen hjemmeside.

Her fortæller gruppen, at man fredag vil holde demonstration foran Christiansborg for at stoppe en stormoske i Danmark.

»En moské er et center for tilbedelse, krigs-strategi og regering. Dette skyldes at islam både er en religion og et styre. Islam er både pen og sværd,« hedder det på hjemmesiden.

Ville stå foran moske
Gruppen havde ellers forsøgt at få lov til en demonstration foran en eksisterende moske på Vibevej i Københavns nordvestkvarter.

Det afviste Københavns Politi blandt andet med forklaringen om, at »en demonstration på den ønskede lokalitet indebærer en konkret betydelig risiko for, at der kan befrygtes fare for den offentlige fred« samt »det aktuelle trusselsbillede«.

Politiet anviste derfor Christiansborg Slotsplads.

Ifølge den venstreorienterede hjemmeside Modkraft måtte SIAD i maj aflyse en demonstration i København fordi 300 venstrefløjs-aktivister dukkede op, hvor demonstrationen skulle være fundet sted.

Derfor hedder DR i folkemunde DDR

Attention: open in a new window.Print

Indland - Politik

Derfor hedder DR i folkemunde DDR

DR udvælger nøje hvilken virkelighed der skal præsenteres for læsere og seere.

I sidste uge udsendte SIAD en pressemeddelelse til nyhedsmedierne i Danmark hvori vi fortalte om den kommende demonstration mod opførelsen af en stor-moské i København, som kommunen har givet grønt lys for.

Da vi havde anmodet om svar ved læsning, fik vi et par dage efter følgende mail retur:

Dato: Fri, 21 Aug 2009 18:18:57 +0200
Fra: "Helle Bergdal Hansen DR Nyheder" < HLB@dr.dkThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it >
Til: " post@mail.siad.dkThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it " < post@mail.siad.dkThis e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it >
Emne: Ikke læst: Pressemeddelelse: Demo mod stormoské
Meddelelsen blev slettet uden at være blevet læst den 21. august 2009 18:18:57

Vores pressemeddelelse passede åbenbart ikke ind i DR's multikulrede verden og blev hårdt og brutalt sorteret fra, endda uden den var læst!

Idag tirsdag d. 25. aug. har vi udsendt endnu en pressemeddelelse til medierne om demonstrationen som er blevet flyttet til Christiansborg Slotsplads. Så bliver det spændende at se om DR vil fortsætte sin censur, selv efter de er blevet afsløret.

Islamkritik er ikke velset i DR, kommunismekritik var heller ikke velset i DDR.












Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE